Mieszkanie czy dom?

43 Views Comment Off

Problem tak bardzo znany i w dalszym ciągu tak wielu ludzi nie wie co ma wybrać. Co lepiej zrobić, wybudować własny dom czy może kupić mieszkanie. Problem ten jest bardzo trudny do rozwiązania ponieważ stosunkowo trudno obliczyć jest co będzie tańsze. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych tak że w dzisiejszych czasach i z tym problemem dajemy sobie radę. Podstawowym krokiem przed podjęciem decyzji wydaje się być rozmowa z samym sobą. Jasną rzeczą jest, że ciężko nam będzie wybudować tanio dom w samym mieście.

Jeśli chcemy mieszkać w centrum to możemy zapomnieć o budowie, chyba że mamy już działkę. Jeśli nie to jej koszt zdecydowanie przewyższy zakup mieszkania. Oczywiście prawda ta sprawdza się jedynie w większych miastach gdzie mamy do czyniena z wysokimi cenami gruntów. Kolejną rzeczą o której warto pomyśleć to „czy chcemy mieszkać poza miastem”? Wszystko zależy jak daleko uda nam się kupić działke jednak moim zdaniem do pracy można dojeżdżać maksymalnie 10 km. Jeśli jest ich więcej zaczyna to być mało opłacalne jednak to też jest kwestia indywidualnego podejścia do tematu.

Każdy sam musi zdecydować co będzie dla niego lepsze. Następnie należy przeliczyć dokładnie kwestie finansowe i zrobić rachunek zysków i strat. Wtedy będziemy mieć już jasność i decyzja nie będzie tak bardzo trudna. Pamiętajmy jednak, że dom możemy wybudować zdecydowanie taniej jeśli zdecydujemy się sami pracować przy jego budowie. Niestety jeśli tego nie zrobimy koszty będą zdecydowanie wyższe.

Mieszkanie czy dom?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa