Co powinniśmy wiedzieć przy wyborze wideodomofonu i domofonu dla naszego domu?

83 Views Comment Off

Artykuł prezentuje najważniejsze właściwości wideodomofonów i domofonów, gdzie poznamy takie terminy jak panele zewnętrzne i wewnętrzne.

Domofony i wideodomofony dzielimy na natynkowe i podtynkowe. W przypadku domofonów występuje również podział na jednoabonentowy (dla domu jednorodzinnego) i dwuabonentowy (dla domu dwurodzinnego).

Panel wejściowy odpowiada urządzeniom wejściowym, które są zlokalizowane na zewnątrz budynków. Panele te wyposażone są w przyciski, których naciśnięcie sprawi wysłanie sygnału i wywołanie dźwięku w domu. Często urządzenia usytuowane są na zewnątrz budynków, stąd warunkiem koniecznym dla producentów domofonów jest stworzenie takich cech, które spełnią zarówno wymagania estetyczne, a także funkcjonalne.

Panele wewnętrzne instalowane są w domach. Dzięki nim mieszkańcy komunikują się z osobami przebywającymi na zewnątrz i próbują się dostać na posesję. Różnorodność wykonania plus zastosowanie odpowiednich materiałów sprawia, że mamy możliwość wybrać urządzenie o estetyce, która odpowiada wystrojem wnętrzu naszego domu.

Standardowa instalacja przewiduje montaż naścienny oraz dwa przyciski, jeden do zwolnienia blokady drzwi, a drugi do funkcji pomocniczych (np. oświetlenie klatki schodowej).

Zestaw domofonowy powinien posiadać takie cechy jak:
– płaską konstrukcję
– estetyczny wygląd
– być wytrzymały i niezawodny
– sygnał gongu generowany elektronicznie

W zestawie powinniśmy znaleźć:
– panel wejściowy (montowany natynkowo lub podtynkowo)
– domofon
– transformator

– słuchawką z mikrofonem elektretowym oraz przewodem spiralnym

Przyciski, które posiadamy przy domofonie posiadają możliwość:
– zwolnienie blokady drzwi
– przycisk pomocniczy (na przykład: oświetlenie klatki schodowej)

Co powinniśmy wiedzieć przy wyborze wideodomofonu i domofonu dla naszego domu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Archiwa